O festivale...

"Hummel fest 2018" vyrástol z myšlienky úspešnej slovenskej klaviristky Krisztiny Gyöpös, víťazky mnohých medzinárodných klavírnych súťaží, ako spomienka na "symbol Bratislavy"- jedinečnú osobnosť, bratislavského rodáka a hudobného skladateľa J. N. Hummela, pri príležitosti 240. výročia narodenia. 

J. N. Hummel svojím pôsobením vo viacerých mestách Európy vytvára  i dnes mosty medzi národmi Európskej Únie. Pravdepodobne každého občana Bratislavy naplní hrdosťou myšlienka, že v jeho meste pôsobil jeden z najvýznamnejších skladateľov rozvíjajúci odkaz Mozarta, ktorý svojou tvorbou ovplyvnil Schuberta, Mendelssohna, Chopina, raného Liszta a Schumanna. Hummel a Bratislava neodmysliteľne patria k sebe a osobnosť tohto významného hudobníka šíri jej dobré meno nielen  po Slovensku, ale i v zahraničí. 

"Hummel fest 2018" je súčasťou programu bratislavského letného mestského festivalu- "Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2018", pod záštitou primátora Bratislavy- Iva Nesrovnala. Snahou projektu je zároveň i zviditeľnenie mesta Bratislavy, slovenského umenia a vytvorenie prepojenia medzi kultúrami jednotlivých národov Európskej Únie. Festivalovými miestami sú Bratislava, Viedeň a Weimar. Trvanie od augusta do decembra 2018.